Najlepszą szkołą jest doświadczenie. Nic tak nie uczy jak praktyka!

Najlepszym sposobem na naukę jest doświadczenie praktyczne. Jest to prawda znana nie od dziś, praktykowana w szkolnych laboratoriach, na zajęciach akademickich i rozmaitych kursach. EduTatry oferuję unikatową usługę – warsztaty w przyrodzie. Są to zajęcia polegającące na poznawaniu przyrody, praw które nią rządzą, oraz rozmaitych zależności pomiędzy człowiekiem a środowiskiem poprzez bezpośrednie obcowanie z naturą. Dzięki fachowemu merytorycznemu przygotowaniu przewodników i edukatorów współpracujących z EduTatry, gwarantujemy że udział w tych warsztatach przekształci się w zrozumienie tajemnic natury oraz rozbudzi dzrzemiące w nas fascynacje przyrodą. Wyjątkowość naszej ofery polega na metodach zaczerpniętych z amerykańskiego systemu nauczania, a polegających na indywidualnym doświadczeniu badanego tematu poprzez odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń manualnych i towarzyszących im zadań. Oferta warsztatów i towarzyszących im doświadczeń jest ponadto dostosowywana indywidualnie do konkretnego klienta. Warsztaty przyrodnicze dla rodzin, grup dzieci i młodzieży oparte są o sprawdzone ramy edukacyjne do których zaliczamy:

  1. Ogólne wprowadzenie w temat i nakreślenie celu zajęć.
  2. Wyjście w teren/Wycieczka górska. Spojrzenie MAKRO – Zapoznanie uczestników z miejscem, oraz nawiązanie do tematu i celu zajęć.
  3. Wejście w SZCZEGÓŁ – uczestnicy zajęć badają środowisko poprzez pomiary dokonywane insitu oraz pobór próbek (np. przepływ strumieni, GPS, ćwiczenia kartograficzne i geodezyjne, gleboznawstwo, badania skał, badania wiatru i parametrów powietrza, rozpoznawanie kwiatów i roślin).
  4. Analiza pobranego materiału z użyciem dalszych narzędzi takich jak mikroskop, sita czy waga laboratoryjna (w hotelu lub pensjonacie).
  5. Opracowanie uzyskanych wyników oraz dyskusja nad otrzymanymi rezultatami.(w hotelu lub pensjonacie).

Nasze warsztaty stwarzają niepowtarzalną okazję, aby naprawdę dotknąć przyrody i z użyciem specjalistycznych narzędzi ją zbadać, a w ten sposób ją poznać i zrozumieć. Efektem tak przygotowanych warsztatów jest pogłębianie wiedzy oraz zrozumienia relacji pomiędzy komponentami przyrody i człowiekiem. To niezwykła okazja do nauki, zabawy i przygody z Tatrami i Podtatrzem! Zadania terenowe dobierane są indywidualnie w porozumieniu z opiekunami grupy, dostępne dla dzieci z klas szkolnych IV-VIII, oraz uczniów szkół średnich. Istnieje możliwość zrealizowania/zmodyfikowania warsztatów przyrodniczych dla studentów oraz dorosłych.

Czas trwania: jednodniowe warsztaty terenowe – około 4-5h oraz 2-3h opracowanie wyników i dyskusja.

wielodniowe warsztaty terenowe (EduCampy) – około 4-5h/dziennie oraz 1-2h opracowanie wyników i dyskusja.

Każdy uczestnik warsztatów wyposażony zostaje w niezbędnik terenowy, dzięki któremu może samodzielnie przeprowadzać pomiary, a także w przydatne materiały edukacyjne.

Cena uzależniona jest od ilości uczestników, a także idnywidualnego charakteru prowadzonych warsztatów. W przypadku grup szkolnych istnieje możliwość podziału na mniejsze grupy.

W celu uzyskania wyceny warsztatów proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Cennik: https://edutatry.pl/cennik.html