Wycieczki edukacyjne to unikatowa usługa na mapie turystycznego Podhala. Ten bardzo ciekawy region najczęściej zwiedzany jest w bardzo klasycznej formie: wycieczka w góry-spacer po Krupówkach-wizyta w termach. My chcemy Wam zaproponować coś więcej, odkryć przed Wami prawdziwe skarby naszego ukochanego regionu: architekturę, kulturę, geologię, rzemiosło.

Proponowane scenariusze wycieczek:

Zakopane inaczej - piesza wycieczka po Zakopanem na trasie innej niż wszystkie: Centrum Edukacji Przyrodniczej-Kompleks Skoczni Narciarskich-Las Olimpu-Muzeum Kornela Makuszyńskiego-”Curusiowy mostek”-Plac Niepodległości-Aleja Pamięci Kurierów Tatrzańskich-Willa Atma-Willa Koliba-Stare Chałupy-Karczma u Wnuka-Stary Kościółek-Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, czas ok 4h.

Najpiękniejsze stare kościoły i kaplice Podtatrza – wycieczka objazdowa po najpiękniejszych zabytkach architektury sakralnej: Kościelisko, Witów, Płazówka, Dzianisz, Jaszczurówka, Brzegi, Jurgów, Trybsz, Dębno, czas ok. 5h. Opcją jest obiad/lunch w widokowej karczmie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Oscypek – historia, praktyka, smak – wizyta u bacy, wyrób oscypka, degustacja wyrobów owczych i krowich – czas ok. 2 h

Rzemiosło Podhala – wizyta w kuźni, pokaz kuźniarstwa, wizyta u lutniarza – czas ok. 3h

Fascynująca geologia Podtatrza – wycieczka objazdowa po najciekawszych stanowiskach geologicznych Podhala wraz z mini-warsztatami w terenie – Przełom Białki, wygasły wulkan góry Wdżar, Skałka Rogoźnicka, podhalański i orawskie torfowiska, opcjonalnie również Wąwóz Homole – czas ok. 6-8h, w zależności od programu. Opcją jest obiad/lunch w widokowej karczmie w Kluszkowcach.

Cena: 400-700zł

Cennik: https://edutatry.pl/cennik.html