EduTatry zaprasza do współpracy przy organizacji spotkań integracyjnych i gier terenowych. Posiadamy doświadczenie w realizacjach dla klientów indywidualnych i samorządów. Cechą naszych realizacji jest ich osadzenie w Tatrzańskiej przyrodzie, polach i lasach podtatrzańskich. Nasze gry terenowe cechuje więc kontakt z naturą, a zarazem udane spotkanie i integracja dla całej grupy.

Poniżej zamieszczamy przykładowy program gry terenowej pt. “W Poszukiwaniu Skarbu Janosika”

Intro:

Tatry są prawdopodobnie najpiękniejszym zakątkiem Polski. Jest to miejsce przepełnione niezwykłością dzikiej przyrody, ale też pamiątkami o dawnych czasach. Już w średniowieczu górnicy poszukiwali tu srebra i miedzi, a zbójnicy łatwego łupu napadając i grabiąc królewskich handlarzy, kupców i karczmarzy. Historie górniczych rodów Homolaczów, zbójników Janosika i Ondraszka stały się tematem opowiadań i góralskich przyśpiewek. W wielu z nich mówi się o krwawych potyczkach, bielejących kościach, ale też o ukrytych skarbach. EduTatry wraz z Fabryką Talentów Kościelisko zapraszają na wyjątkową przygodę, która połączy poznanie przyrody, edukację, zabawę, wędrówkę śladami zbójników, a także poszukiwania ukrytych wciąż skarbów.

Opis programu gry terenowej:

Dzień I Wejście do Doliny Kościeliskiej. Przejście do Lodowego Źródła oraz polany Pisanej. Pierwszy etap wycieczki to edukacja, zaznajomienie uczestników z przyrodą, pasterstwem, oględziny bacówki oraz pomiary edukacyjne. W zależności od pory roku wykonujemy pomiary grubości śniegu, kierunku i prędkości wiatru, temperatury, prędkości strumieni czy też nasłonecznienia – uczestniczy uczą się poprzez praktyczne doświadczenia wykonywane w terenie. W drodze powrotnej, gdy zatrzymamy się przy ruinach pieca hutniczego i kapliczki zbójnickiej, nastąpi spotkanie ze zbójnikiem Mateją – ostatnim zbójnikiem Podhala (w role tę wcieli się przebrany aktor). Będzie to krótka inscenizacja, która zaprosi uczestników do gry terenowej „W poszukiwaniu skarbu Janosika”. Uczestnicy zostaną wprowadzeni do tematu gry, rozdane zostaną materiały informacyjne i pierwsze wskazówki o skarbie. Przy wyjściu z doliny poczęstunek oscypkiem.

Dzień II Gra terenowa „W poszukiwaniu skarbu Janosika”. Spotkanie w Ośrodku Tradycji i Turystyki w Kościelisku. Zapoznanie uczestników z zadaniami oraz teamleaderami w poszukiwaniach skarbów. W zależności od końcowej liczy zgłoszonych do wycieczki/gry będzie to pięć bądź sześć grup pod wodzą animatorów stylizowanych na postaci z minionych stuleci: górnik, żandarm cesarski, alchemik, wieśniak, uczony delikwent, amerykański poszukiwacz skarbów.

Gra terenowa odbywać się będzie na obszarze polan i lasów Podtatrza, a jej czas trwania to około 2.5h. Podczas gry uczestnicy sporządza własną flagę i wymyślą zawołanie. Będą oni rozwiązywać zadania logiczne, zbierać poszlaki prowadzące do skarbu, rozmawiać z duchami zbójników-świadków minionych lat. Uczestnicy posługiwać się będą mapami, kompasem, GPSem, dalmierzem, lornetkami i lupą. Celem gry będzie dotarcie do ukrytego skarbu Janosika. Aby wygrać, zwycięska drużyna będzie musiała wykazać się umiejętnościami pracy w zespole a także szybkością działania i podejmowaniem trafnych decyzji. Na mecie zwycięska drużyna wykopie i znajdzie skarb, a w nim „dukaty” Janosika oraz najlepszą selekcję lokalnych specjałów. Na koniec gry terenowej odbędzie się ognisko – „Zbójnicki After” podczas której dojdzie do spotkania wszystkich uczestników i podsumowania gry. Podczas ogniska serwowane będą ciepłe posiłki i napoje. W naszym menu są kiełbaski, kaszanka, kurczak, szaszłyki, lokalne sery, grillowane warzywa. Po skończonej imprezie zjazd kolejką krzesełkową na parking do autobusów.

W celu ustalenia ceny oraz szczegółów programu zapraszamy do kontaktu telefonicznego.