Władysław Bętkowski

Twórca i pomysłodawca EduTatr. Doktor Nauk o Ziemi ze specjalnością Geologia. Ukończył studia doktorskie (2013-2018) na Miami University (USA), renomowanej publicznej uczelni Public Ivy League. W swojej pracy zajmował się badaniem minerałów i ich chemizmu w celu określania wieku oraz procesów powstawania skał. Przez ten okres prowadził zajęcia i ćwiczenia terenowe dla studentów, a także organizował i prowadził warsztaty edukacyjne dla młodzieży ze szkół podstawowych. Wcześniej (2013) ukończył studia Ochrony Środowiska i Geologii na AGH w Krakowie. Jego wielką pasją są góry i ich przyroda, Przewodnik Tatrzański III klasy.

O sobie: Ciekawość jest latarnią która wiedzie mnie przez świat. Zadaję pytania i szukam na nie odpowiedzi. Staram się poznać i zrozumieć przyrodę która mnie otacza. Dorastałem na Podhalu, gdzie ukształtowała się moja wrażliwość na piękno przyrody i gdzie zacząłem dostrzegać jej wpływ na człowieka. Przez lata zdobywałem wiedzę w kierunkach przyrodniczych oraz warsztat dydaktyczny. Pracowałem jako wykładowca, przewodnik tatrzański, pilot wycieczek i instruktor narciarstwa. Tworząc EduTatry chcę zarażać dzieci, młodzież i dorosłych pasją przyrodniczą, poznawaniem fizyki oraz chemi otaczającego nas świata, oraz podnosić wiedzę o Podtatrzu. Moim celem jest organizacja wycieczek i warsztatów, które pomogą młodym ludziom zrozumieć relacje pomiędzy przyrodą a człowiekiem, a także zachęcą ich do odkrywania i samodzielnego rozwijania swoich pasji.


Maria Kozłowska

Doktor Nauk o Ziemi ze specjalnością Sejsmologia, kierownik autorskiego grantu badawczego, absolwentka studiów podyplomowych z Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Jej wiedza geologiczna i doświadczenie w pracy naukowej i dydaktycznej w Polsce i Stanach Zjednoczonych pozwalają tworzyć i realizować program edukacyjny docierający do najciekawszego sedna badanego zagadnienia przyrodniczego.

O sobie: Badając trzęsienia Ziemi zrozumiałam, że diabeł tkwi w szczególe. Przez lata pracy naukowej nauczyłam się te szczegóły dostrzegać i wnikliwie badać. Nauka i ochrona środowiska to moje pasje, a że uwielbiam góry i w nich czuje się najlepiej to EduTatry są mieszanką idealną.

Nasi partnerzy: